Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charaktery

Americké postavy

Kapitán Daniel Boone

Daniel Boone je 32letý kapitán US ARMY, narozený v Lexingtonu ve státě Kentucky. Vystudoval Westpoint a sloužil v Západním Berlíně. První službu ve Vietnamu absolvoval v roce 1964 jako člen speciálních jednotek, které cvičily Montagnardy ( domorodé kmeny z centrální vysočiny, perzekuované komunisty ) a prováděly sabotáže v Kambodži a Laosu.

Když byl během prvního turnusu dvakrát zraněn, oblíbil si Boone Vietnam a dobrovolně se přihlásil na druhý. Vrátil se jako poradce MACV, který se snaží naučit muže z jihovietnamské 1. pěchotní divize základy partyzánského boje, který se naučil u Zelených baretů. Boonův charismatický klid a bojové zkušenosti mu zaručily respekt u ostatních vojáků a muži z jeho jihovietnamské jednotky jsou ochotní jit za ním kamkoliv.

Postavy Postavy

Reportér Jimmy Davis

Šestadvacetiletý Jimmy Davis pracuje coby novinář pro velkou americkou tiskovou agenturu. Sám požádal o přeložení do Vietnamu a dostal za úkol vytvořit reportáž o amerických a australských vojenských poradcích v jižním Vietnamu. Jimmy je mladý nadšenec který sní o Pulitzerově ceně.Je připravený riskovat zdraví své i svého kameramana, aby natočil co nejlepší záběry.

Postavy

Plukovník Lewis

Plukovník Lewis je 54letý veterán severoafrických a evropských bojů druhé světové války a prošel i Korejskou válkou. I když byl na začátku války vojínem, kapitulaci Německa oslavil coby velitel čety. V Koreji již velel celé rotě a poté zažádal o přeložení do Vietnamu. Nyní zde slouží již druhý turnus, na jehož konci plánuje odejít di důchodu a zůstat v záloze. Pro jeho muže je čest sloužit pod tak zkušeným a renomovaným velitelem. Plukovník Lewis má mezi svými vojáky velkou autoritu a někdy je z legrace označován jako ,,veterán ze staré školy“.

Postavy

Seržant Robert "Stone" Jackson

Seržant Robert "Stone" Jackson se narodil před 32lety v New Orleans ve státě Luisiana. Jeho otec byl kuchařem na bitevní lodi West Virginia během útoku na Pearl Barbor. Stone byl původně povolán do Vietnamu v roce 1964 a sloužil jako kulometčík v jednotce 173. paradesantní brigády. Byl několikrát zraněn a vyznamenán za statečnost, až se rozhodl zůstat v armádě a absolvovat podůstojnický kurz. V polovině roku 1967 se Stone vrátil do Vietnamu – tentokrát v MACV v Hue. Stone získal svou ,,kamennou“ přezdívku díky svým přednostem – síla, klid a spolehlivost. Bez problémů také zvládá svůj M-60.

Postavy

Poručík Thomas "Tommy" Lawson

Dvacetiletý poručík Thomas "Tommy" Lawson je komunikační expert. Specializuje se na vysílačky a byl zodpovědný za všechny technické aspekty komunikace mezi jednotkami v boji a štábem MACV, stejně jako za výcvik jihovietnamských radistů. Tommy dosud nikdy nebyl v boji a kdyby nezačala Tetská ofenzíva, asi by se do boje nikdy nepodíval.

Postavy Postavy

Kapitán Randolph Rigley

Kapitán Randolph Rigley je 35letý kapitán USMC z Jacksonu ve státě Mississippi. Jeho předci bojovali proti Unii pod velením generála Leeho. Profesionální voják, který vstoupil do armády ihned po střední škole, si o sobě myslí, že bojuje podle nejlepších tradic námořní pěchoty. I když můžeme být jeho přístup efektivní, často má za následek velké ztráty v jednotkách, které pod něj spadají. I přes to ho mají jeho vojáci rádi a respektují jeho zkušenosti.

Postavy


Vietnamské postavy

Seržant Mai Van Minh

Mai Van Minh je 22letý seržant Vietcongu. Narodil se v malé vesnici Ap Tuong. Chodil do misionářské školy, kde se naučil číst a psát francouzsky. Do Vietkongu byl odveden v roce 1966 a jeho jazykové schopnosti vzbudily zájem velitelů. Byl vyslán na Sever, aby prošel taktickým, zbrojním a ženijním výcvikem. Po ukončení výcviku byl přidělen k ženijní jednotce Vietkongu (Juan Doi Chu Luc) kde dostal vlastní pěchotní družstvo. Coby veterán početných střetnutí s jihovietnamskými vojáky je sebevědomý, statečný a věří jak sobě, tak svým mužům, pro které představuje nejvyšší autoritu.

Postavy

Kulometčík Tran Bai Dong

Tran byl Minkův přítel již od dětství a následoval ho do Vietcongu. Tran a Minh společně prošli vycvikem v severním Vietnamu a pro Trana je čest sloužit v Minhově jednotce jako kulometčík.

Postavy Postavy Postavy

Ženista Pham Van Hao

Třiadvacetiletý Pham se narodil v Saigonu, kde pracoval jako taxikář. Jeho otec byl zakládajícím členem Vietnamské dělnické strany a bojoval coby partyzán proti Japoncům a později i proti Francouzům. Jako absolvent ženijního výcviku v severním Vietnamu se Pham před převelením do Minkova družstva specializoval na výbušniny a pasti.

Postavy Postavy

Medic Nguyen Ohav Chi

Po skončení lekařského kurzu v severním Vietnamu byl devatenáctiletý Nguyen převelen do Minkovy jednotky. Je to klidný chlapec, který nemá rád zabíjení a svoji přítomnost ve válce omlouvá jedině tím, že se ji snaží zkrátit. Naučil se číst a psát v církevní škole. Zajímá se o klasickou a evropskou a starobylou čínskou literaturu. Rovněž se zajímá o historii a věří, že komunismus zvítěz. Proto také bojuje na straně Vietcongu.

Postavy Postavy Postavy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář